Öğretmenlerin başvuru yapabileceği 3 Yeni sınav görevi var. Sınav görevi almak isteyen öğretmenler sınavlarda gözetmen ve Salon başkanı olarak görev almak isteyen öğretmenler aşağıdaki sınav bilgileri doğrultusunda başvurularını yapabilirler.

ÖSYM tarafından yapılacak olan Yükseköğretim kurumları sınavı YKS'de öğretmenler de görev alabilecek. Sınav görevi olmak isteyen öğretmenler için sınav görevi ihracatları alınmaya başladı. Sınav görevi başvuruları 18 Nisan 2024 Perşembe günü saat 13.00'a kadar devam edecek. 

Ali Yalçın’dan yeni ÖMK’da milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürlerine uzman öğretmenlik açıklaması Ali Yalçın’dan yeni ÖMK’da milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürlerine uzman öğretmenlik açıklaması

ÖSYM’nin yapacağı yükseköğretim kurumları sınavı YKS, 3 oturum şeklinde gerçekleştirilecek. 

Sınavlar alan yeterlilik testi AYT, temel yeterlik testi TYT ve yabancı dil sınavı YDS olmak üzere 3 oturumda 8-9 Haziran 2024 cumartesi ve pazar günleri yapılacak.

ÖDYM tarafından yapılacak sınavda görev almak isteyen öğretmenler salon başkanı, salon gözetmeni ve yedek gözetmen görevleri için başvuru yapabilecekler.

  • ÖSYM tarafından yapılan sınava başvurular aday işlemleri sistemine girilerek yapılıyor. ÖSYM resmi sitesi için https://www.osym.gov.tr/ linkine bakabilirsiniz.