Milli Eğitim Bakanlığı MEB, öğretmenleri, öğrencileri, velileri, okul - kurum müdürlerini ve eğitimin tüm paydaşlarını yakından ilgilendiren yeni Genelge yayımladı. Genelgede çok önemli hususlar yer aldı. Genelgeye göre bazı öğretmenler 3 gün erken okula başlayacak. İşte o genelge ve detayları:

Öğretmenlerin Eylül Semineri 4 Eylül'de İlk Atama 1 Eylülde okulda olacak

Milli Eğitim Bakanlığı MEB Genelgesinde öğretmenlerin mesleki çalışmaları ve öğretmenlerle ilgili kısım şöyle:

Öğretmenlerimizin meslekî gelişimleri büyük bir önem taşımaktadır. Bu kapsamda, Öğretmenlerin Meslekî Çalışmaları 04 Eylül 2023 Pazartesi günü başlayacaktır. Ancak, ilk atama ile göreve başlayan öğretmenlerimiz için bu tarih 1 Eylül 2023 olarak belirlenmiştir. Öğretmenlerimiz, meslekî temsil ve öğrencilere rol model olma konusunda önlük giymeyi tercih etmeleri konusunda teşvik edilecektir.

Okul KIyafetleri Devam Edecek

MEB Genelgesinde okul kıyafetleri de yer aldı ve bakanlık kıyafet seçiminde önceki yıl kıyafetlerinin devam etmesi ve okul aile birliklerinin rolüne dikkat çekti. Genelgedeki kısım şöyle:

 Okul kıyafetleri, öğrencilerin ve öğretmenlerin okul kimliğini temsil eder. Bu bağlamda, okul aile birlikleri kararıyla daha önceden belirlenen kıyafetler tercih edilecek ve velilere ek maddi yük getirmemek adına, zaruret haline dair istisnalar dışında, kıyafet değişikliği yapılmayacaktır.

Okulların Bakım Onraımı Bitirilerek Tüm Okullar Hazır Hale Getirilecek

Okulların eğitim öğretime hazıalanması konusunda MEB Genelgesinde yer alan kısım şöyle:

Eğitim öğretim yılının başlaması öncesinde, okulların hazırlıkları büyük bir titizlikle yapılacaktır. Bu süreçte il/ilçe millî eğitim müdürlükleri tarafından okulların fiziki durumu incelenecek, devam eden bakım, onarım ve temizlik işlemleri hızlandırılarak 

Öğretmen uzman öğretmen ve başöğretmen 14 günlük maaş zam farklarına ödeme tarihi Öğretmen uzman öğretmen ve başöğretmen 14 günlük maaş zam farklarına ödeme tarihi