Milli Eğitim Bakanlığı her yıl çok sayıda öğretmene ve idari personele ödeme yapıyor. MEB, bakanlık bünyesinde görev yapmakta olan öğretmenler ve idareciler arasında üstün başarı belgesi alanlara yönelik maaşla ödüllendirme programını uzun yıllardan beri uyguluyor. Bakanlığın uyguladığı bu program kapsamında, yöneticiler tarafından belirlenen başarılı öğretmenler ve idarecilere hatrı sayılır bir miktarda ödeme yapılacak.

MEB bünyesinde olup üstün başarı belgesi alan öğretmenler ve idareciler, bu başarılarına göre maaşlarının belirli bir yüzdesi kadar ödül alacaklar. Ödül miktarı, başarı belgesinin yüzdelik oranına göre hesaplanacak. Bu kapsamda yüzlerce öğretmen ve idareciye toplamda 9 bin 602 TL ödeme yapılacak.

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan TBMM’ye gelecek uzman öğretmenlik ve ÖMK açıklaması Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan TBMM’ye gelecek uzman öğretmenlik ve ÖMK açıklaması

Öğretmenlere ve kurum-okul yöneticilerine ödenecek olan ödül miktarı, başarı belgesinin yüzdelik oranına göre hesaplanacaktır. Örneğin, %200 oranında ödül alanlar 9 bin 612 TL, %150 oranında ödül alanlar ise 7 bin 209 TL ödeme alacaklar.