Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmen öğretmenlere aralık ayında ödenecek olan ek ders ücretlerinin Ödemesi diğer aylardan farklı olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı MEB, Maaş karşılığı görevini dolduran öğretmenlerin bu görevden fazla girmiş oldukları dersler karşılığında öğretmenlere ek ders ücreti ödemesi yapıyor. Bakanlık tarafından yapılan ek ders ücreti ödemeleri ayın son gününde sisteme girilerek bankalara ödeme talimatı gönderiliyor. Bankalar milli eğitim müdürlüklerinden gelen ödeme talimatlarına göre öğretmenlere ek ders ücretlerini ödüyor. Genellikle bankaların ek ders ücreti ödemeleri her ayın birinci gününden başlayarak hesaplara ücretler yatırılıyor.

MEB’den öğrencilere ve öğretmenlere yeni görev 14 Haziran 2024 karne gününe kadar yapılması gerekenler MEB’den öğrencilere ve öğretmenlere yeni görev 14 Haziran 2024 karne gününe kadar yapılması gerekenler

Aralık ayı ek ders Ücretleri erken yatırılacak

Bankalar öğretmenlerin ek ders ücretlerini genellikle hak edilen aydan sonraki ayın ilk haftası içerisinde hesaba Yatırıyor. Ancak aralık ayında bu durum farklı olacak. Yılın son ayı olması münasebetiyle ödemelerin 2024 yılında kalmaması için ek ders ücretleri erken ödenecek. Çünkü aralık ayı ek ders ücretleri 2023 yılı bütçesinden ödenecek. 2023 yılı ödemesinin 2024 yılına kalmaması için milli eğitim bakanlığı okullara ve kurumlara talimat gönderdi ve ek ders ücreti ödemelerinin aralık Ayı'nın 31'ine kadar öğretmenlerin hesabına yatacak şekilde yapılmasını istedi.

bakanlığın bu talimatının ardından okullar ve kurumlar öğretmenlerin ek ders ücreti bordrolarını yaptı. Milli eğitim müdürlükleri tarafından hazırlanan ödeme emirleri bankalara gönderildi. Bu nedenle ek ders ücretleri aralık ayında erken ödenecek. Ancak bordrolar yapıldıktan sonra rapor alan, izin alan ya da herhangi herhangi bir sebeple okula gitmeyen öğretmenlerin ek ders ücreti kesintileri 2024 yılının Ocak ayında alacaklari ek derslerden düşülecek.