ÖMK ile Hangi Branştaki Öğretmenlere Ağır Ceza İçeren Yeni Düzenlemeler Geliyor ÖMK ile Hangi Branştaki Öğretmenlere Ağır Ceza İçeren Yeni Düzenlemeler Geliyor

MEB İl içi atama tarihleri belli oldu. Öğretmenlerin il içi atama başvurularının başlamasından sonra Milli Eğitim Bakanlığı tarafından atama takvimi de belli oldu..

  • Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlanan takvime göre, öğretmenlerin il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları 13-17 Temmuz 2023 tarihleri arasında alınmaya başlayacak,Başvuruların tamamlanmasının ardından valiliklerce 20 Temmuz 2023 tarihinde yerleştirme sonuçları ilan edilecek.
  • İller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme başvuruları ise 28 Temmuz-2 Ağustos 2023  tarihleri arasında kabul edilecek. Atama sonuçları ise 4 Ağustos 2023'de ilan edilecektir.
  • Aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri, engellilik durumu ve diğer nedenlere bağlı yer değiştirmeler için başvuruların kabul edilmesi ve onay süreci 7-14 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. Tercihlerin yapılması ve onay süreci ise 17-21 Ağustos tarihleri arasında tamamlanacak. Atama sonuçları ise 23 Ağustos'ta ilan edilecektir.
  • Öğretmenlerin yer değiştirme ve atama süreci, öğretmenlerin mesleki tercihlerine uygun olarak gerçekleşecek. Atamaların belirlenen tarihlerde açıklanması, öğretmenlerin gelecek planlamalarını yapabilmeleri için büyük önem arz etmektedir...