Milli Eğitim Bakanlığı 81 il Valiliği’ne etkinlik için yazı gönderdi. Milli eğitim müdürlükleri’ne havale edilmek üzere gönderilen yazıda okullarda zorunlu etkinlik uygulaması talimatı verildi. 

Milli Eğitim Bakanlığı İlkokul kademesinde ve ortaokul kademesinde eğitim görmekte olan öğrencilere yönelik olarak "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' dolayısıyla 22-23-24-25-26 Nisan 2024 tarihleri arasında geleneksel sanatlar ile kültürel mirasımızın tanıtılması, öğrencilerde yeni ilgi alanları oluşturulması ve yeteneklerini keşfetmeleri maksadıyla; "Hayat Boyu Öğrenme Kurumları, Geleceğimiz Olan Çocuklarımızla Buluşuyor" temasıyla “Minik Eller, Büyük Hayaller” adlı etkinliklerin düzenlenmesi için milli eğitim müdürlüklerine yazı gönderdi.

MEB’den öğretmenlere danışmadan resen yeni görevlendirme MEB’den öğretmenlere danışmadan resen yeni görevlendirme

Bakanlık tarafından gönderilen yazıda adı geçenetkinliklerin planlamasının milli eğitim müdürlüklerinde Hayat Boyu Öğrenme Birimi tarafından, Basın ve Halkla İlişkiler Birimi ve Temel Eğitim Birimlerinin koordinasyonu ile yapılması, halk eğitimi merkezi müdürlükleri ve okul müdürlükleri tarafından yapılacak olan etkinliklerin görsel kayıtlarının oluşturulması (fotoğraf ve video çekimlerinin yapılıp arşivlenmesi), ulusal ve yerel haber siteleri, kurum web sayfaları ve sosyal medya hesaplarında yer almasının sağlanması gerekmektedir.

Kurumlara gönderilen yazıda Okullar tarafından 22-26 Nisan 2024 tarihleri arasında yapılan etkinliklerin raporlanarak milli eğitim müdürlüklerine dys yoluyla gönderilmesi istendi.