Milli Eğitim Bakanlığı, bakanlığın taşra teşkilatında görev yapan il milli eğitim müdür yardımcıları ve ilçe milli eğitim müdürleri ile ilgili önemli bir karara imza atıyor. İl müdür yardımcılarının ve ilçe müdürlerinin rotasyonu ile ilgili ilgili hazırlıklar tamamlandı. Bakanlık çok sayıda yöneticinin görev yerini değiştirecek. İşte detaylar:

Öğretmene rotasyonda yeni süre belli oldu, Öğretmenler kaç yılda rotasyona tabi tutulacak Öğretmene rotasyonda yeni süre belli oldu, Öğretmenler kaç yılda rotasyona tabi tutulacak

Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilatında görev yapan yöneticilerinin rotasyonu ile ilgili hazırlıklar tamamlandı. Bakanlık, bulunduğu görev yerinde 8 yılını dolduran ilçe müdürlerini ve il müdür yardımcılarını rotasyona tabi tutacak. Bu kararla birlikte çok sayıda müdür yardımcısının ve ilçe müdürünün yerinin değişmesi bekleniyor.

Kararın uygulanmaya konmasının ardından uzun süredir aynı il ya da ilçede görev yapan bazı müdürlerin ise yeni görev yerlerine taşınmak yerine emekli olmayı tercih etmesi bekleniyor. Yeni karar ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çok sayıda il milli eğitim müdürlüğü yardımcısı kadrosunun ve ilçe müdürlüğü kadrosunun boşa çıkması da olasılıklar arasında.

Gelen külis bilgilerine göre Milli Eğitim bBakanlığı hazırlık çalışmalarını tamamladığı rotasyon İşlem bayram sonrasında Uygulamaya koyacak. Bayramda sonra müdürlüklerin hizmete başlamasıyla birlikte yeni sürecin başlaması ve il müdür yardımcıları ile ilçe müdürlerinden görev süresini tamamlayanların rotasyon için başvuru işlemlerinin alınması bekleniyor.

Yeni gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Sitemizi takipte kalınız.