Yüksek lisans ve doktor öğretmenlerin avantajları ÖMK ile birlikte kaldırılıyor Yüksek lisans ve doktor öğretmenlerin avantajları ÖMK ile birlikte kaldırılıyor

Milli Eğitim Bakanlığı , 2023-2024 eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte gerek yönetmelik bazında gerekse müfredat bazında önemli değişiklikler yapmaya başladı. Bakanlık eğitim-öğretime yönelik değişikliklerine ikinci dönemde de devam ediyor. Bakanlık tarafından beş ders için getirilen yeni uygulama ile ilgili ilgili örnekler yayımlandı. İşte bakanlığın çalışmasında ki detaylar:

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yeni müfredat çalışmalarının devam ettiğini belirtirken, öğrencilere yönelik yeni bir karne sistemi geldiğini açıklamıştı. Buna göre karelerde önemli değişiklikler yer alacak. Ayrıca bakanlık beş ders için de yeni uygulamalar devreye soktu milli eğitim bakanlığı tarafından. Konu ile ilgili yapılan basın açıklamasında, yeni dönemde karnelerin sadece akademik başarıyı değil öğrencinin okul dışı etkinlik ve sosyal hayatını da ele alacak aktivite düzeyini ölçen ve değerlendiren bir tasarım uygulanmasına karar verildiği paylaşıldı.

Öğrencinin hem akademik hem de sosyal gelişim sürecini t