Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından bugün yapmış olduğu açıklamalara göre 2023 yılı için yeni eğitim şekli ve seviyeleri konusunda hedeflere değinildi. Bakanlık tarafından gerçekleştirilen yazılı açıklama ile birlikte "En İyi İletişim Merkezi" kategorisinde dünya birincisi olan ve "World Class" ödülüne layık görülen Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğine bağlı faaliyet gösteren Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi ile gerçekleştirilen toplantıda personeller ile sohbet ederek gelen önerileri de dinledi. Ödül nedeni ile de çalışanları tebrik etti. 

 

Konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, eğitim sistemine de değinerek sözlerine şöyle devam etti ;

MEB’de bu 3 branş ve öğretmenleri ön plana çıkıyor MEB’de bu 3 branş ve öğretmenleri ön plana çıkıyor

'' Çalışanların, öğrencilerin ve velilerin destekleri ile daha da iyi noktalara taşınacak olduklarını vurguladı. Bu konu hakkında da, "Birçok projeyi hayata geçirdiğimiz ve birçok çalışmaya imza attığımız verimli bir yılı geride bırakıyoruz. Bu süreçte sizin ve tüm Bakanlık çalışanlarımızın da desteğiyle öğrenci, öğretmen ve velilerimizin hep yanında olduk. Bu nedenle hepinize müteşekkirim. İnşallah 2023'te de hep birlikte eğitim sistemimizi daha da iyi noktalara taşımaya devam edeceğiz. Bu vesileyle hepinizin yeni yılını kutluyorum. Ayrıca ülkemizin geleceği için emek veren herkesin ve eğitim camiamızın da yeni yılını kutluyor, 2023'ün sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum." ifadelerine yer verdi.