Okul müdürü, okul müdür yardımcısı, milli eğitim Bakanlığında kurum müdürü olmak isteyen öğretmenlerin dikkatine. Bakanlık EKYS sonuç tarihini ve sınav sonuçlarını açıklama tarihini duyurdu.

MEB EKYS Tarihi Belli Oldu!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okul ve kurum müdürü ve yöneticisi olmak isteyen öğretmenler için Eğitim Kurumları Yönetici Seçme Sınavı (EKYS) tarihini açıkladı. Bakanlık tarafından her yıl okul müdürü ve müdür yardımcısı atamaları için düzenlenen EKYS sınavı ne zaman yapılacak, sınav tarihi ne zaman? İşte detaylar

Okul müdürü olmak için sınav tarihini bekleyen öğretmenler için bakanlık tarafından önemli bir açıklama yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), Eğitim Kurumları Yönetici Seçme Sınavı (EKYS) tarihini nihayet açıkladı. Bakanlık tarafından düzenlenen ve okul müdürü ile müdür yardımcısı atamaları için esas teşkil edecek olan EKYS sınavının 2024 yılı tarihleri şu şekildedir.

DYK ve yaz okulu başvuruları başlıyor DYK yaz kursu başvurusu nasıl yapılacak DYK ve yaz okulu başvuruları başlıyor DYK yaz kursu başvurusu nasıl yapılacak

EKYS Sınav Tarihi: 18 Şubat 2024

EKYS sınav Başvuru Tarihleri: 4 Ocak 2024 - 11 Ocak 2024


EKYS sınavı Sonuçların Açıklanması tarihi: 8 Mart 2024

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz yıl 47 ilde 82 bin 520 adayın katılımıyla gerçekleşen sınav, bu yıl Şubat ayında yapılacak. Başvurular, 4 Ocak 2024 tarihinden itibaren alınacak. Sınav sonuçları ise 8 Mart 2024 tarihinde açıklanacaktır.