Nisan savaşları, Zafer tarihimizin başlangıcıdır! Nisan savaşları, Zafer tarihimizin başlangıcıdır!
Çin'de tespit edilmesinin ardından ülkede adeta yaşamı felç eden Coronavirüs, diğer ülkeleri de tehdit etmeye devam ediyor. Çok sayıda insanın ölümüne yol açan virüsün yayılmasını önlemek için ülkeler de tedbirler almaya devam ediyor. En son İran'da görülmesinin ardından ülkenin birçok yerinde okulların tatil edildiği ve etkinliklerin iptal edildiği bildirildi. İşte detaylar:
İran Milli Eğitim Bakanlığı, Corona virüsü nedeniyle ülkedeki 12 farklı eyalette eğitime ara verildiğini duyurdu. Öte yandan başkent Tahran’da düzenlenmesi planlanan tüm kültürel ve sanatsal etkinliklerin de iptal edildiği aktarıldı.
İran'da artan Corona virüsü salgını nedeniyle Kum, Tahran, Elburz, Merkezi, Gilan, Hamedan, Kazvin, Golistan, Mazenderan, Hamedan, Erdebil ve Zencan eyaletlerinde tüm üniversite, okullar ve dini eğitim merkezleri hafta sonuna kadar tatil ilan edildi.
Alınan tatil kararının uzatılabileceği belirtilirken başkent Tahran'da düzenlenmesi planlanan tüm kültürel ve sanatsal etkinlikler de iptal edildi.
İran’da virüs nedeniyle ölenlerin sayısının 6’ya yükseldiği belirtilmişti.