Öğretmen atama takvimi ve branş dağılımına dair açıklamar Öğretmen atama takvimi ve branş dağılımına dair açıklamar

Milli Eğitim Bakanlığı yeni dönem için hazırlık yapıyor. Bakanlık tarafından yapılan hazırlıklar sonuçlanmak üzere. Tüm bu hazırlıkların uygulaması ise eylül ayında okulların açılması ile birlikte başlayacak. Tüm okullarda öğretmenler ve öğrenciler yeni eğitim öğretim yoluna bu uygulamayla başlayacak. Konuya ilişkin açıklama Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından yapıldı. Bakan Tekin detayların şubat ayinin sonuna doğru açıklanacağını duyurmuştu. Önümüzdeki günlerde kapsamlı bir açıklama yapılması bekleniyor. İşte detaylı: 

Milli Eğitim Bakanlığı 2023-2024 eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte gerek uygulama bazında, gerekse yönetmelik bazında önemli değişiklikler yapmıştı. Bakanlık eylül ayında başlayacak yeni eğitim öğretim yılına ise yeni müfredatla birlikte girecek. Bakanlığın başlattığı yeni müfredat çalışmalarında sona gelindi. Bakan Yusuf Tekin güncel olarak uygulanan müfredatın yoğun olduğunu, konuların sadeleşeceğini her fırsatta dile getirmişti. Nihayet çalışmaların sonun gelindi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin"Gelecek eğitim öğretim yılından itibaren uygulayacağız"

2024-2025 eğitim öğretim yılında uygulamaya konulacak olan yeni müfredat değişikliği ile ilgili olarak tüm çalışmaların tamamlandığına dikkat çeken Bakan Yusuf Tekin, sadeleşen müfredatın Şubat sonunda paylaşılacağı bilgisini verirken yeni müfredatın önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren uygulanacağını aktardı. Bakan Tekin'in sözleri şu şekilde ;

"Müfredat değişikliğiyle ilgili bütün çalışmalarımız bitti. Şubat’ın sonuna doğru yeni müfredatın detaylarını kamuoyuyla paylaşacağız. Kapsamlı değişiklikler olacağı için sadece her kademenin başlangıç sınıfında, gelecek eğitim öğretim yılından itibaren uygulayacağız."