Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN Beklenen Müjdeyi Verdi; Memur Maaşlarına yapılan %25'lik Zam Oranı %30'A Çıkartıldı. Tüm memurlar ve emekli memurlar için hayırlı olsun...

Bakan Tekin'den ÖMK açıklaması öğretmene şiddet meslek kanununda Bakan Tekin'den ÖMK açıklaması öğretmene şiddet meslek kanununda

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan memur ve emeklilere beklenen ek zam açıklamasını yaptı. Zam %25'ten %30'a çıkartıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  memur ve emeklilerin beklediği müjdeyi kamuoyuyla paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüzde 25 (%25) olarak dün açıklanan memur ve emekli maaş zam oranını yüzde 30'a çıkardıklarını açıkladı.

3 Ocak 2023 tarihinde Aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasından sonra memur ve emeklinin maaşlarına yapılacak 2023 zammı da netleşmişti. Ve Memur ve memur emeklilerin enflasyondan doğan zam oranı yüzde 16,48 SGK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranı ise yüzde 15,40 olarak ortaya çıkmıştı.

Ancak Cumhurbaşkanımız Erdoğan, maaş artışının güncellenerek yüzde 25 oranına çıkartıldığını duyurmuştu. Açıklanan zam oranı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ek zam talebinde bulunan memur ve emklilere kayıtsız kalmayan ERDOĞAN, zam oranını %30'a çıkartıldığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ek zam müjdesi

Taleplere yanıtsız kalmayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan müjdeyi AK Parti Grup Toplantısı'nda verdi.

Zam oranı yüzde 30'a yükseltildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, memur ve emekli maaş zam oranının yüzde 25'den 30'a çıkartıldığını açıkladı.