Öğretmenler maaş karşılığından fazla olarak girdikleri dersler karşılığında ek ders ücreti alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığıyla, öğretmenlere her ayın 1'inden sonra ek ders ücreti ödemelerini gerçekleştiriyor. Ancak ödemeler genellikle ayın 4'ünden önce hesaplara yatmıyor.

Uzman öğretmenlik, başöğretmenlik ve ÖMK ile ilgili yeni detaylar Uzman öğretmenlik, başöğretmenlik ve ÖMK ile ilgili yeni detaylar

Bugün itibariyle bazı öğretmenlerin hesabına ek ders ücretleri yattı. Banka öğretmenlere ek ders ücretinin hesaba yattığı yönünde mesaj gönderdi. Ayrıca, okul müdürlükleri de öğretmenlere gece saat 12'den sonra ek ders ücretlerinin hesaba yatacağı yönünde mesaj gönderdi.

PEKİ EK DERS ÜCRETİNİ ERKEN ÖDEYEN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ HANGİSİ

Ek ders ücretlerini hesaplara erken yatıran milli eğitim müdürlüğü ise genellikle Türkiye'de ek ders ücretini en erken yapan Derince İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü.

Kocaeli'nin Derince ilçesinde görev yapan öğretmenlerin tamamının ek ders ücretleri 4 Nisan itibariyle hesaplarına yattı.