Liyakat Sen tarafından yemek hizmeti alamayan öğrencilere yemek bedellerinin burs olarak ödenmesi ile ilgili olarak yapılan açıklama şöyle:

ÜCRETSİZ YEMEK HİZMETİ SUNULAMAYAN ÖĞRENCİLERE YEMEK BEDELİNİN BURS OLARAK ÖDENMESİ KONULU TALEBİMİZ KARŞILIK BULDU.

Liyakatli Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak Milli Eğitim Bakanlığına 21.02.2023 tarih 203 sayılı ve "ücretsiz yemek tüm öğrencilerin hakkıdır" konulu resmi yazımız ile başvuru yaparak ücretsiz yemek hizmeti sunulamayan ilköğretim ve lise öğencilerine yemek bedelinin burs olarak ödenmesi talebimize Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay MORKOÇ imzalı yazı ile dönüş yapıldı.

2024 Temmuz zamlı memur maaşları mesleklere göre kaç TL 2024 Temmuz zamlı memur maaşları mesleklere göre kaç TL

Genel Müdür Tuncay MORKOÇ imzalı yazıda öğrenciler arasında fırsat ve imkan eşitliğine vurgu yapılarak yemek hizmeti sunulamayan öğrencilere burs, parasız yatılılık ve benzeri çalışmaların yapıldığı bildirilmiştir.

2022-2023 öğretim yılı sona ermeden ücretsiz yemek hizmetinden yararlanamayan milyonlarca öğrencimize yemek bedelinin burs olarak ödenmesi uygulamasının hayata geçirilmesini istiyoruz. Temel Eğitim Genel Müdürü Sayın Tuncay MORKOÇ'a teşekkür ederiz.


Liyakat-Sen Genel Merkezi