CHP Milletkili Yıldırım Kaya geçtiğimiz günlerde TBMM’de yapmış olduğu basın açıklamasında 19 Kasım 2022 tarihinde yapılacak olan Uzman/Başöğretmenlik Sınavı kapsamında yapılacak sınav öncesi soruların elden ele dolaştığı iddiasında bulunmuştu.

2024 Temmuz zamlı memur maaşları meslek ve branşlara göre hangi memur kaç TL maaş alacak 2024 Temmuz zamlı memur maaşları meslek ve branşlara göre hangi memur kaç TL maaş alacak

Bu iddianın sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada bu konuda bu açıklamayı yapan kişiler hakkında suç duyurusu yapılacağını duyurmuştu.

Bu duyuru sonrası bu açıklamayı yapan Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya sosyal medya hesabında konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada özetle MEB’in bu iddaları araştırması gerekirken hakkımda suç duyurusu bulunacakmış Hodri meydan şeklinde açıklaması oldu.

İŞTE  ANKARA Milletveki Yıldırım Kaya’nın açıklaması

19 Kasım 2022’de yapılacak uzmanlık sınavına ilişkin, öğretmenler arasında sınavda çıkacak soruların elden ele dolaştığı iddialarını gündeme taşıdım.Milli Eğitim Bakanlığı @tcmeb iddiaları araştırıp tedbir alacağına, hakkımda suç duyurusunda bulunacakmış. Hodri meydan...