Memur maaşlarına yapılan %13,52 ve 14 günlük maaş zam farklarının memurlara ve memur emekli maaşlarına yansıtılması için Hazine ve Maliye Bakanlığından açıklama geldi.

Hazine ve Maliye Bakanlığından memur maaşlarına yansıtılacak ek zam ve 14 günlü maaş zam fark tutarlarına ilişkin yapılan açıklamada şunları kaydedildi;

KAMU BİRLİĞİ KONFEDERASYONU KURULUŞ MANİFESTOSU KAMU BİRLİĞİ KONFEDERASYONU KURULUŞ MANİFESTOSU

Bakanlığımız Muhasebat Genel Müdürlüğü tarafından yönetilen bilişim sistemi aracılığıyla, 210 kamu idaresinde yaklaşık 2,9 Milyon kamu görevlisinin maaşının elektronik ortamda ödenmesini sağlıyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdesini verdiği %30 zam Meclis Genel Kurulunda kabul edildi. Kamu görevlilerimizin refah düzeyini artırmaya yönelik ilave zam tutarının hızlı bir şekilde hesaplara yatması için ekibimiz özveriyle çalışarak sistemlerimizi güncellediler.

Ocak ayı maaşlarının hesaba geçmesiyle birlikte, %13,52 oranında ilave zam ve 1 Ocak- 14 Ocak tarihleri arası katsayı artışından kaynaklanan 14 günlük maaş farklarının da ödenebilmesi amacıyla sistemlerimizi kamu kurumlarımızın kullanımına açacağız. 

AA