Milli Eğitim bakanı Tekin, Kırıkkale Valiliğine ziyarettte bulunarak burada düzenlenen il eğitim değerlendirme toplantısına katıldı ve toplantının ardından açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada, Bakanlık olarak il il gezdiklerini, illerde eğitimin mevcut durumunu ilgililerle masaya yatırdıklarını belirten Bakan Tekin, aynı zamanda öğretmenlerle görüşerek saha hakkında bilgilerini tazelediklerini söyledi.

Bakan Yusuf Tekin, Kırıkkale'de yaptıkları değerlendirme toplantısında devam eden yatırımları, eğitim öğretime açılacak okulları, öğretmen ihtiyacını, eğitim öğretimin niteliğini arttırmak için alınacak tedbirleri görüştüklerini, verimli bir toplantı yaptıklarını dile getirdi.

Açlık lise için tedbir alan ekiplere teşekkür etti

Eğitim ve öğretimi daha konforlu hale getirmek için yapılacakların notlarını aldıklarını belirten Bakan Yusuf Tekin, şöyle konuştu:

"Önümüzdeki eğitim yılı için yatırım programımıza alınabilecek şeylerle ilgili değerlendirmelerimizi yaptık. Buradaki herkes kendini bu işe adamış durumda. Bu toplantılarda yaz aylarında hayata geçirdiğimiz yeni uygulamaların sahadaki karşılığını da arkadaşlarla konuşuyoruz. Bunlardan biri MESEM'lerle ilgili aldığımız tedbirler, bunu da konuştuk. Burada ciddi mesafe katedilmiş. Bir başka şey, açık liselere geçişle ilgili süreç... Onu da rakamlar üzerinden konuştuk. Bu konuda da tedbir alan ekiplere teşekkür ediyorum."

Haziran Öğretmen seminerlerinin konusu yeri ve süresi belli oldu Haziran Öğretmen seminerlerinin konusu yeri ve süresi belli oldu