Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ile eski Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Türk Kızılayınca Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım himayesinde başlatılan "81 İl 81 Anaokulu Projesi" kapsamında Kırıkkale'de yaptırılan Hacı Hacer Mıstaçoğlu Kızılay Anaokulunun açılış törenine katılarak burada bir konuşma yaptı.
 
Bakan Yusuf Tekin, törende yaptığı konuşmada okulu yaptıran hayırsever Mıstaçoğlu aliesi ve tüm hayırseverlere teşekkür etti. Mıstaçoğlu ailesinin isminin bu sayede yaşayacağını dile getiren Bakan Tekin:

''Arkasından hayır dualarıyla anılacaklar. Bütün hayırseverlerimizi bu anlamda bu türden hiç bitmeyecek sadakayıcariyeye dâhil olmaya, katkı vermeye davet ediyorum." dedi.

''Biz okul öncesi eğitimi çok önemsiyoruz''

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Türk devlet geleneğinde eğitimin kundakta başladığını vurgulayarak şunları kaydetti:

"Eğer Türkiye Yüzyılı inşa edeceksek Türkiye Yüzyılı kundaktaki çocuğun eğitiminden başlıyor. O yüzden biz okul öncesi eğitimi çok önemsiyoruz. Cumhurbaşkanımızın bu konudaki talimatları, önderliği ve katkılarıyla okul öncesi eğitimde Türkiye, birçok dünya ülkesine örnek gösterilecek düzeye gelmiş durumda. Şu anda sadece okul öncesi eğitim veren özel ve resmî 40 bin civarında dersliğimiz var. Yaklaşık 1,5 milyon öğrenci okul öncesi eğitim kurumlarına devam ediyor ve çağ nüfusuyla kıyaslandığında bu, çok ciddi bir rakam. 5 yaş grubu itibarıyla baktığımızda okullaşma oranı çağ nüfusunda yüzde 94. Bu da çok ciddi bir rakam. AK Parti hükûmetleri döneminde eğitim sürecine katkılarından dolayı Binali Yıl

Haziran Öğretmen seminerlerinin konusu yeri ve süresi belli oldu Haziran Öğretmen seminerlerinin konusu yeri ve süresi belli oldu