Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e Gaziantep ziyaretleri sırasında öğretmen atamaları mülakat ve atama takvimi ile ilgili sorulara yanıt verdi.

Gaziantep’te gerçekleştirilen öğretmen buluşmalarında bakan Tekin’e konuyla ilgili soru yönelten Öğretmen Abdullah Damar, Bakan Yusuf Tekin'e 2024 öğretmen atamalarını sorduğunu ve Bakan Tekin’in ise atamaların seçimden sonra açıklanacağını söylediğini aktardı.

Öğretmen olduğu belirlenen Abdullah Damar isimli sosyal kullanıcısı Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'e okul ziyareti sırasında Öğretmen atamaları ile ilgili soru sorduğunu açıklayarak ve bakan Tekin’in cevaplarını X hesabı üzerinden paylaştı.

İşte öğretmenin yaptığı o paylaşım:

Sevgili gençler, Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin’e atama takvimi, atama sayısı ve mülakatlarla ilgili soruları sordum. Sayın Bakan özetle; atama takviminin seçimlerden sonra açıklanacağını, kontenjanın ihtiyaç ve bütçe çerçevesinde olacağını,Mülakatın, mevzuatta olduğunu, şu anda mülakat puanına göre atama yapıldığını, kendisinin % 50 KPSS puanı+% 50 mülakat puanına göre atama yapacağını, yapılacak mülakatın niteliğinin ise bir ders anlatımı şeklinde olacağını ifade etti.

Okullara erken kapatma kararı öğrencilerde heyecan yarattı Okullara erken kapatma kararı öğrencilerde heyecan yarattı