Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, reşit olan tüm vatandaşlar için düğmeye bastı. Milyonlarca Vatandaşı kapsayan destek paketinin yer aldığı projede bakanlığın hazırlamış olduğu proje kapsamında ihtiyacı olan vatandaşlar için çeşitli desteklerini sunmayı sürdürüyor. Bu doğrultuda 18 yaşını doldurmuş ve 65 yaşını geçmemiş olan genç, yaşlı, çalışan, çalışmayan, ev hanımı, asgari ücretli ya da emekli olmuş vatandaşlara destek veriliyor. Peki, Aile Bakanlığı desteği şartları neler? 18 – 65 yaş arasına sosyal yardım detayları neler? Kimler sosyal yardım ödemelerinden faydalanabilir? İşte Aile Bakanlığı sosyal yardım ödemesi detayları…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının tüm yaş gruplarındaki vatandaşlara yönelik olarak sağladığı sosyal yardım ödemesi PTT üzerinden vatandaşlara ödenecek. Bakanlığın vatandaşlara yönelik destek paketine dair gelen açıklamada 15 bin TL nakdi desteğin 1 yıl süreyle yatırılacağı belirtildi. Başvuran vatandaşların hesaplarına aktarılmaya başlayan nakdi destekten asgari ücretliler ile emekliler de işsizlerin yanı sıra yararlanabilecek. PTT adresinden ödemeleri almak isteyen vatandaşlar için başvuru şartları ile detaylar da belirlendi.

YKS’de kopya çekerken yakalanan adaya verilen ilk ceza belli oldu YKS’de kopya çekerken yakalanan adaya verilen ilk ceza belli oldu

AİLE BAKANLIĞI NAKDİ SOSYAL YARDIM

2023 yılının Temmuz ayında yürürlüğe konan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının nakdi sosyal yardım paketi koşulları da bakanlık tarafından açıklandı. Bakanlığın belirlediği Koşullara uygun olan vatandaşlara nakdi destek verilmeye başlıyor. Kamuda çalışan memurlar için de aile yardımlarının hanedeki kişi başına düşen gelire bağlı olarak sağlanmasına karar verildi. Gelir Durumu göz önünde alındığında Asgari ücrete oranla bakılacak olan gelir seviyesi hanedeki kişi başına 3’de 1’inden az düşüyorsa destek ödemesine müracaat edilerek yararlanılabilecek.

18 – 65 YAŞ ARASINA DEVLET DESTEĞİ 15.000 TL

Bakanlık tarafından uygulamaya konulan destek paketi ile birlikte Türkiye genelinde 18 – 65 yaş aralığında olan vatandaşlar için son dönemdeki ekonomik şartlardan korunabilmeleri adına destek sağlanıyor. Türkiye’de yaşanan ekonomik sorunların hafifletilmesi amacıyla Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 18 yaşını dolduran ve 65 yaşını geçmemiş olan vatandaşlara tam 15 bin TL nakdi yardım sağlayacak. Ekonomik problemlerin aşılması için bir süreliğine sağlanacak destekle maddi problemler hafifletilecek.

Yaşanan ekonomik krizleri kalkan olabilme amacı güden ve Tüm toplumun sosyal ve ekonomik refahını sağlamak adına hükümetin attığı yeni adımlardan birisi olarak 15 bin TL destek ödemesi hesaplara geçmeye başlayacak.