AUZEF bütünleme sınav takvimine göre AUZEF bütünleme sınavı ne zaman yapılacak, bütünleme sınav tarihleri açıklandı mı?

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) tarafından yayınlanan akademik takvim ile beraber bütünleme sınavı tarihleri paylaşıldı. Binlerce öğrenci şimdi bütünleme sınav takvimine odaklandı. Peki, AUZEF bütünleme sınavları ne zaman yapılacak?

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) final oturumları ardından gözler bütünleme sınavı tarihlerine çevrildi. Bitirme (final) sınavına herhangi bir sebeple giremeyenler,  bütünleme (telafi) sınavına katılım sağlayabilecek. İşte, AUZEF güz dönemi bütünleme sınav tarihleri...

AUZEF BÜTÜNLEME SINAVI NE ZAMAN SINAV TARİHLERİ TAKVİMİ?

2023-2024 eğitim öğretim yılı güz yarıyılı dönemi bütünleme sınavı 10-11 Şubat 2024 tarihlerinde 81 il ve KKTC’de bulunan sınav merkezlerinde gerçekleştirilecektir.

Yapılacak olan sınavlar, Cumartesi ve Pazar günleri sabah ve öğle olmak üzere toplam 3 oturumda gerçekleştirilecektir.

BÜTÜNLEME SINAVININ DEĞERLENDİRMEYE ETKİSİ

MEB’de bu 3 branş ve öğretmenleri ön plana çıkıyor MEB’de bu 3 branş ve öğretmenleri ön plana çıkıyor

Açıköğretim programlarında dört (4) yanlış cevap, bir (1) doğru cevabı eksiltmektedir yani dört yanlış bir doğruyu götürüyor. (Yapılan her yanlış cevap için alınan toplam puandan 1,25 puan eksiltiyor.) 

Uzaktan öğretim programlarında başarı notu, hesaplama farklılığı nedeniyle bu kural uygulanmamaktadır. Ara/vize sınav sonuçlarının değerlendirmeye etki oranı %30, bitirme/bütünleme sınavının ise %70’tir.