2024-2025 Eğitim Öğretim Yılı İçin İlkokul Kayıtlarında Değişiklik! 2024-2025 Eğitim Öğretim Yılı İçin İlkokul Kayıtlarında Değişiklik!

Öğretmenler 2024 Ocak ayı zamlı maaşlarını 15 Ocak 2024 tarihinde aldı. Maaşlar bankaya yattı ve öğretmenler zamlı maaşlarını öğrenmiş oldu. Ancak incelenen maaş bordrolarında bazı öğretmenlerin maaş hesaplamasında hata oluştuğu görüldü.
Maaş bordrolarının incelenmesi sonucunda çok sayıda öğretmenin bordrosunda bu hatanın yer aldığı bu nedenle de düzeltilmesi gerektiği bildirildi.

Öğretmenlerin maaş bordrolarında yer alan vergi Bölümünde bazı öğretmenlerin 5000 TL ve daha fazla vergi matrahı olduğu görüldü. Bu hata öğretmenlerin daha erken vergi dilimine girmesine neden olacağından çok sayıda öğretmen bu hatanın düzeltilmesi için milli eğitim müdürlüklerine dilekçe yazdı.

Öğretmen öğretmenlerimiz bu durumda düşen ise, maaş bordrolarını inceleyip eğer varsa bu hatanın giderilmesi için milli eğitim müdürlüğüne dilekçe yazmak.

Sizler de maaş bulduğumuzda böyle bir durumla karşılaşıp karşılaşmadığınızı haberin yorum kısmına yazarak diğer arkadaşları bilgilendirebilirsiniz.