Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz yıllarda öğrenciler için kasım ve nisan aylarında olmak üzere iki kez ara tatil kararı almıştı.

Bu kararın ardından yaşanan Pandemi sürecinde öğretmenlerin mesleki çalışmaları genellikle uzaktan eğitim yöntemiyle yapıldı.

2023-2024 eğitim öğretim yılının ilk ara tatili olan Kasım ara tatilinde öğrenciler tatil yaparken, öğretmenler de uzaktan eğitim yöntem ile mesleki çalışmalar tamamladılar.

MEB Tekin açıkladı: EBA’ya yeni özellik geliyor MEB Tekin açıkladı: EBA’ya yeni özellik geliyor

Ancak bu ara tatilin ardından bakanlık bünyesinde ara tatil ile ilgili değerlendirme çalışmaları yapılmaya başladı. Bakanlık anket çalışmaları düzenleyerek konuya ilişkin memnuniyet ve şikayetleri almaya devam ediyor.

Kasım ara tatilinde herhangi bir sorun çıkmadı ancak nisan ara tatili için aynı şeyleri söyleyemeyeceğiz. Zira Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, nisan ara tatilinin Kasım’da olduğu gibi uzaktan eğitim yöntemiyle gerçekleşmeyeceğini ve öğretmenlerin bu süreçte 100 yüze seminer yapacağını söylemişti.

Ancak ara tatil Ramazan bayramı tatil ile çakışıyor. Bu nedenle Milli eğitim bakanlığını süreçte nasıl hareket edeceğini merak ediliyor. Nisan ara tatilinin tarihini değiştirilecek yoksa ara tatil bir yıllığına iptal mi edilecek önümüzdeki süreçte göreceğiz.