Türkiye genelinde şu ana kadar 6 il valiliği okulların kar nedeni ile tatil edildiğini açıkladı. İşte okullra kar tatili açıklayan iller.

6 Şubat kar tatili açıklayan il valilikleri ve valilikler tarafından yapılan açıklamalar şöyle:

Sivas'ta beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime yarın ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, gece saatlerinden itibaren başlayacak, zaman zaman tipi şeklinde beklenen kar yağışının ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı başta olmak üzere meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı tedbir amaçlı il genelinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her tür ve derecedeki resmi, özel, örgün ve yaygın eğitim kurumlarında, 6 Şubat Pazartesi günü eğitim öğretime ara verildi.

Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan görevli personelden hamile, engelli, diyaliz hastaları, kalp ve böbrek yetmezliği, kanser gibi kronik hastalığı olanlar da bir gün süreyle idari izinli sayılacak.

Şanlıurfa'da kar nedeniyle okullar yarın tatil edildi

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'da olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

Vali Salih Ayhan, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, yarıyıl tatilinin bir gün uzatıldığını bildirdi.

Ayhan, "Değerli evlatlarım, öğretmenlerim, tatilinizi bir gün uzattık. Yarıyıl tatili bitti ama il dışından gelecek öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin güvenliği için 6 Şubat'ta okullarımız tatil. Bir gün daha kitaplarınızla ve yağan karla tatilin tadını çıkarın." ifadelerini kullandı.

Bitlis'te kent merkezi ve 3 ilçede okullara 1 günlük kar tatili

BİTLİS (AA) - Bitlis'te olumsuz hava koşulları nedeniyle kent merkezi, Güroymak, Hizan ve Mutki ilçelerinde okullar 1 günlüğüne tatil edildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, yaptığı yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının kentte etkisini sürdürdüğünü belirtti.

Korkmaz, ulaşımda yaşanabilecek aksaklıklar da göz önünde bulundurularak 6 Şubat Pazartesi günü, kent merkezi, Güroymak ve Hizan ilçelerinde eğitim öğretim yapılmayacağını aktardı.

Mutki Kaymakamlığından yapılan açıklamada da ilçedeki olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın okulların kapalı olacağı duyuruldu.

Açıklamada, kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

MEB’den öğretmenlere istediği ilde veya memlekette haziran semineri yapma kararı MEB’den öğretmenlere istediği ilde veya memlekette haziran semineri yapma kararı

Malatya'da okullar kar nedeniyle tatil edildi

KAR TATİLİ DUYURUSU

05.02.2023
İlimiz genelinde, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşullarının devam etmesi ve kara yollarında oluşan buzlanmaya bağlı olarak ulaşımda yaşanabilecek sorunlar sebebiyle, öğrencilerimizin ve personelin güvenliğinin sağlanması bakımından, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı her tür ve derecedeki resmi - özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları ile diğer kamu, kurum kuruluşlarına ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarında, 06 Şubat 2023 Pazartesi günü (1) bir gün süre eğitime ara verilmesine karar verilmiştir.

Ayrıca kamu kurum ve kuruluşları çalışanlarından; hamile, engelli, diyaliz hastaları ile kalp ve böbrek yetmezliği, kanser vb. kronik ağır hastalığı olan memur ve diğer kamu görevlileri 06 Şubat Pazartesi günü 1 (bir) gün süre ile idari izinli sayılacaklardır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Diyarbakır’da okullara kar tatili açıklaması

Diyarbakır Valiliği il genelinde etkili olan kar nedeniyle okulların tatil edildiğini, hasta ve engelli vatandaşların izinli sayılacağını  açıkladı

Türkiye genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Bingöl'ün ardından Diyarbakır Valiliği de kar tatili açıklaması yaptı.

Türkiye genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Bingöl'ün ardından Diyarbakır Valiliği de kar tatili açıklaması yaptı.

Diyarbakır Valisinin kişisel sosyal medya hesabı ve Diyarbakır Valiliğinin resmi internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, il genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 6 Şubat 2023 pazartesi günü okullar, süreyle tatil edildi.

Açıklamada kar nedeniyle devlet dairelerinde görev yapan hamile ve özel durumu olan vatandaşların da idari izinli sayılacağı bildirildi. Valilik tarafından açıklanan duyuru şöyle:

Açıklamada kar nedeniyle devlet dairelerinde görev yapan hamile ve özel durumu olan vatandaşların da idari izinli sayılacağı bildirildi. Valilik tarafından açıklanan duyuru şöyle:

BASIN DUYURUSU 

İlimizde etkili olan kar yağışı nedeniyle 06.02.2023 Pazartesi günü Eğitim-Öğretime (örgün ve yaygın eğitim) bir günlüğüne ara verilmiş olup, hamile ve engelli kamu personelimiz bir gün idari izinli sayılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

DİYARBAKIR VALİLİĞİ
 

Diyarbakır Valisinin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı duyuru şöyle:

Bingöl'de Valilikten okullara 2 gün kar tatili açıklaması

Ülke genelinde etkili olan kar yağışı okulların tatil edilmesine neden oluyor. Valilik tarafından yapılan açıklamada iki gün kar tatili verildiği açıklandı

Ülke genelinde etkili olan kar yağışı okulların tatil edilmesine neden oluyor.

Ülke genelinde etkili olan kar nedeni ile tatil haberleri gelmeye başladı.

Özellikle doğu Anadolu'da etkisini gösteren kar nedeniyle bir çok yol ulaşıma kapandı ama şehir merkezlerinde kar kalınlığı hayatı olumsuz etkilemeye başladı. Etkili olan kar yağışı okullarında tatil edilmesine neden oluyor.

 Etkisini gösteren kar nedeniyle bir çok yol ulaşıma kapandı ama şehir merkezlerinde kar kalınlığı hayatı olumsuz etkilemeye başladı. Etkili olan kar yağışı okulların da tatil edilmesine neden oluyor.

Bingöl Valiliği kar tatili açıklayan ilk il oldu. Valilik tarafından yapılan açıklamada 6 Şubat 2023-7 Şubat 2023 tarihlerinde yani pazartesi ve Salı günleri okulların kar nedeniyle eğitime kapatıldığı vurgulandı.

Valiliğin açıklamasında tüm özel ve resmi okulların, rehabilitasyon merkezlerinin, özel eğitim okullarının, iki gün süreyle eğitime ara vereceğim duyuruldu.

Valiliğin açıklamasında tüm özel ve resmi okulların, rehabilitasyon merkezlerinin, özel eğitim okullarının, iki gün süreyle eğitime ara verileceği duyuruldu.

Bingöl Valiliği tarafından yapılan açıklama şöyle: