Yükseköğretim Kurulu YÖK, Uluslararası Araştırmacı Projeleri kapsamında verdiği burs miktarını artırdı. Başvurular, 4 Mart 2024 Pazartesi başlıyor.

22 Nisan 2024 Pazartesi Günü Okullar Tatil mi 22 Nisan 2024 Pazartesi Günü Okullar Tatil mi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Uluslararası Araştırmacı Projeleri kapsamındaki programlardan yararlanan doktora öğrencileri ile araştırmacılara verilen burs miktarının artırıldığını bildirdi. YÖK'ten artırılan burs miktarına ilişkin olarak yapılan yazılı açıklamada, Uluslararası Araştırmacı Projeleri burslarının doktora öğrencileri ve araştırmacıların dünyanın seçkin üniversitelerinde uluslararası standartlarda araştırma yapmalarını teşvik etmek amacıyla geçen yıl başlatıldığı hatırlatıldı.

BURS BAŞVURULARI 4 MART'TA BAŞLIYOR

YÖK tarafından yapışan açıklamada, Uluslararası Araştırmacı Projeleri kapsamında "Akademik Birikim Programı", "Doktora Sonrası Araştırma Programı", "Genç Beyinler Programı" ve "Uluslararası Bilim İnsanları için Yükseköğretim Kurulu Destek Programları"nın bulunduğu ifade edildi.

Bu programlardan yararlanan doktora öğrencileri ile araştırmacılara verilen burs miktarının bu yıl için aylık 30 bin lira, ulaşım desteğinin ise 15 bin lira olarak belirlendiği bildirildi.