Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan öğretmenlere ek ders ücretleri 90 TL civarında bir tutar üzerinden ödeniyor. Öğretmenler temmuz ayında maaşlarla birlikte ek ders ücretlerini de alacak.

2024 yılı temmuz ayında memur maaş zammı ile birlikte öğretmenler ek ders ücretleri de zamlanacak. Peki ek ders ücretleri kaç TL olacak?

Ocak ayında memur maaş zammı oranı doğrultusunda öğretmenlerin ek ders ücretleri de %49.25 oranında artış göstermişti.
Bu zamla birlikte sözleşmeli öğretmenlerin ek ders ücretleri 77 TL olurken kadrolu öğretmenlerin ek ders ücretleri ise 89.69 TL olmuştu.

2024 yılı Temmuz ayında memur maaş ve maaş kalemlerine toplu sözleşme zammıyla birlikte yüzde 20 civarı bir zam gelmesi bekleniyor. Türkiye istatistik kurumu

Türkiye İstatistik Enstitüsü TÜİK'in kalan 3 aylık enflasyon oranlarını açıkladıktan sonra memur maaşına yapılacak olan net zam oranı belli olacak. 

Temmuz ayında %10 hükümet zammı ve %10 oranında enflasyon farkıyla birlikte memur maaşlarına beklenen %20 minimum maaş zammı oranına göre ek ders ücretleri şöyle oluşacak:

Öğretmenlerin 1 maaş ikramiye almasına ilişkin teklif TBMM’ye gönderildi Öğretmenlerin 1 maaş ikramiye almasına ilişkin teklif TBMM’ye gönderildi

Yüzde 15 vergi dilimlerine göre;

Sözleşmeli öğretmenlerin ek ders ücreti 93 TL

Kadrolu öğretmenlerin ek ders ücreti 108 TL