Uzman öğretmenlik, başöğretmenlik ve ÖMK ile ilgili yeni detaylar Uzman öğretmenlik, başöğretmenlik ve ÖMK ile ilgili yeni detaylar

Öğretmenlere yaz tatilinde de ek d ers ücreti ödenmesi yönünde hazırlık yapan Millet İttifakı, öğretmenlere ek ders ücreti ödenebilmesi için çalışma başlattı. Buna göre belirlenen şartları yerine geriten öğretmenlere ek ders ücreti ödenecek.

Mevcut şartlarda öğretmenlere yaz tatilinde (derse girmedikleri için) ek ders ücreti ödenemiyor. Buna göre yaz tatilinde öğretmenlere ek ders ücreti ödenebilmesi için ek ders görevi niteliğinde Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden çeşitli kurslar açılacak. MEB tarafından açılacak olan videoları izleyen öğretmenlere yaz tatilinde de ek ders verilecek. Milli Eğitim Bakanlığı, seminer dönemlerinde aynı yöntemle öğretmenlere ek ders ücreti ödemesi gerçekleştiriyor. Bu çalışma ile MEB'in seminer ve ara tatil dönemlerindeki uygulaması yaz tatiline genişletilecek.

Yönetmeliğe göre fiilen ders işlenmediği takdirde ek ders ücreti verilmeyeceği için Millet İttifakı yönetmeliği değiştirmeden öğretmenlerin yaz tatilinde de ek ders almasını sağlayacak bu sistemi tanıttı.

Öğretmenler her hafta 10 ila 30 dakikalık videolardan birini izleyecek.

O haftanın ek ders ücretini de böylelikle hak etmiş olacaklar..