Milli Eğitim Bakanlığının eğitim öğretimle ilgili önemli değişiklikleri devam ediyor. 2023 2024 eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte adeta değişim rüzgârları estiren bakan Yusuf Tekin, bu defa müfredatın değiştirilmesi için bakanla talimat vermişti. Yeni müfredatın önemli detaylarını kamuoyu ile paylaşan bakan Tekin, derslerin daha hafif hale getirileceğini, öğrencilerin sırtındaki yükün azalttıılacağını vurgulamıştı. Ancak yapılan açıklamalarda yeni detaylar da ortaya çıktı. Buna göre yaz tatilinin ve ders sürelerinin değişmesi gündemde.

Memurların 14 Günlük Maaş Farkı Tablosu Ödeme Tarihi Meslek Meslek Maaş Farkları Memurların 14 Günlük Maaş Farkı Tablosu Ödeme Tarihi Meslek Meslek Maaş Farkları

Kamuoyuna yansıyan iddialara göre Milli Eğitim Bakanlığı Yaz tatilini kısaltacak öğrencilerin okullarda eğitim gördüğü gün sayısı artırılacak. Ders süreleri çoğaltılacak. Böylece öğrenciler okullarda daha fazla vakit geçirecek. Bu iddialar ile ilgili bakanlık tarafından açıklama yapılmış ve böyle bir çalışmanın olmadığı gündeme getirilmiştir. Ancak son dönemde gelen külis bilgilerine göre bakanlığın yaz tatilinin kısaltılması ve ders sürelerinde yeni düzenleme yapılması ile ilgili çalışma içerisinde olduğu kamuoyuna yansıdı. Önümüzdeki günlerde bakanlık tarafından yapılan müfredat çalışmaları sonrasında bugünden maddelerinin de netlik kazanması bekleniyor. 

Sizler de Konuyla ilgili düşüncelerinizi yorum kısmına yazarak yetkililere sesinizi duyurabilirsiniz.