MEB’den sızan öğretmen atama sayısına tepki MEB’den sızan öğretmen atama sayısına tepki

Milli Eğitim Bakanlığı çalışma takvimine göre 17-20 Nisan 2023 tarihleri arasında okullar ara tatile girecek. Bu ara tatilde öğrenciler tatil yapacak ancak öğremtenler için durum farklı.

Ara tatillerde öğretmenler seminer çalışması olarak mesailerini tamamlıyor. Bu süre içerininde  okulda ya da uzaktan eğitim yöntemi ile öğretmenlerin seminer çalışmalarını tamamlaması sonrasında öğretmenlere ek ders ücreti ödemesi yapılıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı yayımladığı yazıda Nisan ara tatilde öğretmenlerin seminer çalışmalarının 17-20 Nisan 2023 tarihleri arasında gerçekleştirileceği ve seminerlerin uzaktan eğitim yöndemi ile yapılacağı bildirildi. Bu süreçte öğretmenler, Öğretmen Bilişim Ağı ÖBA üzerinden daha önce izlemedikleri bir eğitim videosunu izleyerek seminer çalışmasını tamamlayacaklar.

NİSAN ARA TATİLDE (17-20 NİSAN) ÖĞRETMENLERE KAÇ SAAT EK DERS ÜCRETİ ÖDENECEK

17 - 20 Nisan 2023 trihleri arasında yapılacak olan seminer çaışmaları için öğremtenlere her güne 3 saat olacak şekilde ek ders ücreti ödemesi yapılacak. Bu da bir haftalık dönemde öğretmenlerin 15 saat ek ders ücreti alacakları anlamına geliyor.