Okullara 1 ayda 4 tatil. öğrenciler 30 günün yaklaşık yarısını bol bol tatil yaparak geçirecek. İşte öğrencilerin yapacağı tatil günleri.

Önümüzdeki günlerde öğrenciler yoğun bir tatil sürecine giriyor. Okullar yaklaşık bir ay içerisinde dört kere tatil olacak. Bu tatillerle birlikte öğrenciler yoğun bir temponun ardından biraz dinlenme fırsatı bulacak. Özellikle havaların ısındığı döneme denk gelen tatiller öğrencilerin daha fazla dışarı çıkarak temiz hava alması ve doğayla başbaşa kalması için bir fırsat oluşturacak. Peki bu tatiller ne zaman gerçekleşecek? İşte detaylar:

Mart ayı adeta tatil sürecini başlatan kritik bir ay olacak. Mart ayında başlayacak olan tatil süreci bir ay devam edecek ve Nisan'da öğrenciler 3 kez, mayıs ayında ise birinci gün olmak üzere toplamda dört kez tatil yapacaklar.

İlk Tatil: ilk tatil 1 Nisan 2024 tarihinde olacak. 31 Mart yerel seçimleri nedeniyle okullarda yapılan seçim çalışmaları sonrasında okullar bir Nisan'da tatil edilecek. Öğrenciler gitmeyecek. Öğrenciler hafta sonu ile birlikte üç gün tatil yapacak. 1 Nisan tatili, nisan ayında yapılacak olan tatillerin adeta işaret fişeği gibi olacak. Çünkü öğrenciler nisan ayında daha fazla tatil yapacaklar.

İkinci tatil: Öğrenciler için ikinci tatil sekiz Nisan'da başlayacak ve beş gün sürecek. Hafta sonları ile birlikte toplam dokuz güne ulaşacak. 2023-2024 eğitim öğretim yılında ikinci ara tatili Nisan ayında gerçekleşecek. Bu tatilde öğrenciler dokuz gün boyunca dinlenme fırsatı bulacak. Ancak bu tatil sadece öğrencilere değil büyük ihtimalle öğretmenlere ve diğer memurlara da yansıyacak. Çünkü Ramazan bayramı tatili ile ara tatilin çakışması nedeniyle hafta boyu idari tatil olması bekleniyor. 

Öğretmen atama takvimi ve branş dağılımına dair açıklamar Öğretmen atama takvimi ve branş dağılımına dair açıklamar

Üçüncü tatil: Öğrenciler üçüncü tatili 23 Nisan'da yapacak. 23 Nisan nedeniyle yapılacak olan gösteriler sonrasında okullar tatil edilecek. Öğrenciler bir gün tatil yapacak.

Dördüncü tatil: Öğrenciler dördüncü tatili ise 1 Mayıs 2024 tarihinde yapacak. 1 Mayıs bayramı nedeniyle tüm kurum resmi tatil olacak. Böylece okullarda tatile girmiş olacak ve okulların ders yapılmayacak.