Ali Yalçın’dan yeni ÖMK’da milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürlerine uzman öğretmenlik açıklaması Ali Yalçın’dan yeni ÖMK’da milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürlerine uzman öğretmenlik açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı, okul öncesi eğitim kurumları, ilkokul müdürlükleri, ortaokul müdürlükleri, lise müdürlükleri aracılığı ile Öğretmenlere ve öğrencilere etkinlik yaptıracak. Okul müdürleri öğretmenleri ve öğrencileri bu etkinlik için görevlendirecek.
Milli Eğitim Bakanlığı her yıl haziran ayinin birinci haftasını hayat boyu öğrenme haftası olarak kutluyor. 
MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından ilan edilen Hayat Boyu Öğrenme haftası dolayısıyla okul öncesi eğitim müdürlükleri, ilkokul müdürlükleri, ortaokul müdürlükleri ve lise müdürlükleri tarafından haftanın önemine binayen çeşitli etkinlikler yapılıyor. Okullarda bu önemli hafta geniş katılımlarla kutlanıyor. Okullarda hayat boyu öğrenme ile ilgili farkındalık oluşturuluyor, hayat boyu öğrenmenin önemi çeşitli etkinliklerle dile getiriliyor.

Milli Eğitim Bakanlığının da büyük önem verdiği hayat boyu öğrenme konusu genel müdürlük aracılığıyla bir kez daha gündeme getirilecek ve okullarda öğretmenler ve öğrenciler bakanlığın bu çalışmalarına destek olacak. Çalışmalarda öğretmenler tarafından hazırlanan etkinlikler öğrenciler ile birlikte sunulacak. Öğretmenlerin ve öğrencilerin iş birliği ile haftanın önemi kamuoyu ile paylaşılacak.