Milli Eğitim Bakanlığı aldığı karar ile öğretmenlerin kasım ayında yapacağı ara tatili seminerinin yüzyüze seminer şeklinde yapılacağı ve öğretmenlerin mesleki çalışmalarını okulda icra edeceğini belirlemişti. Bakanlığın bu kararının ardından öğretmenler gerek sosyal medyada gerekse sendikalar aracılığıyla tepkilerini dile getirdiler. Çeşitli nedenler ileri süren öğretmenler seminerin önceki dönemlerde olduğu gibi online yapılması talebini çeşitli hastalar ile bakanla iletti.

Temmuz zammıyla en yüksek memur maaşı yeni zamla 100.000’i geçiyor Temmuz zammıyla en yüksek memur maaşı yeni zamla 100.000’i geçiyor

Yüzyüze seminer şeklinde yapılacağı ve öğretmenlerin mesleki çalışmalarını okulda icra edeceğini belirlemişti. Bakanlığın bu kararının ardından öğretmenler gerek sosyal medyada gerekse sendikalar aracılığıyla tepkilerini dile getirdiler. Çeşitli nedenler ileri süren öğretmenler seminerin önceki dönemlerde olduğu gibi online yapılması talebini çeşitli hastalar ile bakanla iletti.

Sitemize ulaşan bilgilere göre durum, gerek öğretmenler tarafından gerekse sendikaların aracılığı ile Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerine ulaştırıldı ve bu yönde önemli bir mesafe alındı. Milli Eğitim Bakanı Yusuf tekin ve öğretmenler odası toplantılarında öğretmenlerin sesine kulak vermesi ve ara tatilden önce seminerin ÖBA üzerinden yapılması yönünde karar almasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.

Memur Sen de Semineri Online İstedi

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın öğretmenlerin kasım ayı ara tatilinde yapacağı seminer çalışmaları ile ilgili olarak sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı ve öğretmen seminerlerinin yüz yüze yapılmasına karşı tepkilerini dile getirdi.

Ali Yalçın’ın kasım öğretmen semineri ile ilgili açıklaması şöyle;

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerimizin ara tatil dönemi mesleki çalışmalarını yüz yüze yapması yönünde yazı yayımladı. Mazeretine rağmen yer değişikliği yapamadığı için ara tatil dönemlerini bir haftalığına da olsa aile bütünlüğünün sağlanması için vesilesi gören öğretmenlerimizin haklı beklentileri nedeniyle serzenişlerine neden olmuştur. 13-17 Kasım 2023 tarihleri arası yapılacak olan Mesleki Eğitim Çalışmalarını öğretmenlerimizin http://eba.gov.tr üzerinden online izlemesi yerinde bir karar olacak ve aile hasreti çeken öğretmenlerimizi mutlu edecek, moral, motivasyonlarını artıracaktır. Beklentiyi yetkili sendika olarak yetkililere taşıdık.

Öğretmenlerimizin nabzını tutan ve taleplerine, haklı ve mümkün beklentilerine duyarlı olan bakanlığın öğretmenlerin sesine kulak vererek bu konuda gereğini yapacağına yönelik inancımızı koruyoruz.