EBS, Kasım ayında yapılacak olan ara tatil öğretmen seminerlerinin online olarak yapılması ve böylece öğretmenlerin istediği ilden seminere katılmasının önünün açılmasını talep etti. EBS açıklaması şöyle:

Açıköğretim Lisesi 2. sınavları ne zaman online mi yüz yüze mi Açıköğretim Lisesi 2. sınavları ne zaman online mi yüz yüze mi

Eğitim-Bir-Sen olarak, Millî Eğitim Bakanlığı’na başvuruda bulunarak, öğretmenlerin 14-18 Kasım 2022 tarihlerinde yapacakları mesleki çalışmaların uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilmesini talep ettik.

Bakanlık tarafından açıklanan 2022-2023 eğitim-öğretim yılı çalışma takvimine göre 14-18 Kasım 2022 tarihleri ara tatil dönemi olarak belirlenmiştir. İlgili yönetmelik hükümlerine göre öğretmenler, kasım ve nisan aylarında yapılacak ara tatillerde bakanlıkça hazırlanan program dâhilinde kendi okullarında mesleki çalışma yapmaktadır.

Bakanlık, 2020 yılından bu yana Mesleki Çalışma Programı’nın uzaktan eğitim yoluyla Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden gerçekleştirilmesi konusunda imkân ve fırsat vermektedir.

Mesleki çalışma programlarının uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilmesi konusunda öğretmenlerden gelen talep karşılanmalıdır.

Seminerlerin online yapılması, öğretmenlerin kendi memleketlerinden ya da farklı illerden seminere katılmasının önünü