Milli Eğitim Bakanlığı MEB personeli olarak okullarda görev yapan öğretmenlere, 2023-2024 eğitim öğretim yılının sona ermesi nedeniyle çeşitli görevler verildi. Bu görevleri yapmayan öğretmenlerin savunması alınacak. İşte detaylar:

Milli eğitim bakanlığı takvimi doğrultusunda 2023-2024 eğitim öğretim yılı 14 Haziran 2024 tarihinde sona erecek. Cuma günü karneler verilmesinin ardından öğrenciler tatile girecek. Cuma günü karnelerin verilmesine kadar yapılması gereken çeşitli iş ve işlemler, okul müdürlükleri tarafından öğretmenlere tebliğ edilmeye devam ediyor. Öğretmenler bu süreçte çeşitli işlemleri yapmakla görevlendirilecekler. Öğretmenlerin görevleri E-okul üzerinden yerine getirilecek. Öğretmenler tarafından yapılan iş ve işlemler okul yöneticileri tarafından kontrol edilecek. Görevini yerine getirmeyen öğretmenlerle ilgili işlem başlatılacak ve savunma alınacak.

2024-2025 Eğitim Öğretim Yılı İçin İlkokul Kayıtlarında Değişiklik! 2024-2025 Eğitim Öğretim Yılı İçin İlkokul Kayıtlarında Değişiklik!

Okullar tarafından öğretmenlere verilen görevlendirmelerde özellikle resim, müzik, beden eğitimi gibi derslerden yapılan etkinlikleri yürüten öğretmenlere daha fazla İş düşüyor 

Milli eğitim bakanlığı MEB, 2023-2024 eğitim öğretim yılı çerçevesinde karnelerde bazı değişiklikler yaptı. Karelerde yapılan değişiklikler nedeniyle Karnelerin sağ tarafında yıl boyu öğrencilerin görev aldıkları sosyal etkinliklerle ilgili bir alan bulunacak. Karnelerin, öğrencilerin etkinliklerini gösteren bölümüne tüm öğretmenler görev aldıkları sosyal etkinliklerde bulunan öğrencilerin bilgilerini işleyecekler. Öğretmenler tarafından karneler işlenen bu İbilgiler daha sonra okul yönetimi tarafından onaylandıktan sonra sosyal etkinlikler modülünde kaydedilecek. Bu kapsamda resim, beden eğitimi, müzik gibi derslerde yıl boyu düzenlenen çeşitli sosyal etkinlikler il ve ilçe hatta ülke genelinde öğrencilerin katılım sağlaması durumunda e-okul kurum işlemleri sosyal etkinlikler modülü üzerinden karnelere işlenecek.

Öğretmenler tarafından yapılan ve karneleri işlenen iş ve işlemler okul yönetimi tarafından da ayrıca takip edilecek. Karneler yüklenmesi gereken bu bilgilerle ilgili iş ve işlemleri yerine getirmeyen öğretmenler önce sözlü olarak, sonra yazılı olarak uyarılacak. Uyarılara rağmen işlemleri yapmayan öğretmenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirilerek savunması alınacak ve haklarında soruşturma açılacak.