Daha önceki haberlerimizde de gündeme getirmiştik. Bu ilçede her ay ek ders ücretleri erkenden öğretmenlerin hesabına yatıyor. Şimdi öğretmenlerimiz bu ilçenin hangi ilçe olduğunu merak ediyor. Öğretmenlerimizi fazla meraklandırmadan açıklayalım:

Ortaokul ve lise öğrencilerinin dikkatine MEB ortak sınav kılavuzunu yayımladı Ortaokul ve lise öğrencilerinin dikkatine MEB ortak sınav kılavuzunu yayımladı

Kocaeli- Derince Milli Eğitim Müdürlüğü henüz 2 Haziran'ın ilk dakikalarında öğretmenlerin ek ders ücretleri hesabına yatırdı.

Üstelik ilçe milli eğitim müdürlüğü bunu neredeyse her ay yapıyor. Daha ayın ilk gününden okul müdürlüklerine gönderilen mesajda, ek ders ücretlerinin hesaba geçeceği tarih bildiriliyor. 1 Haziran 2023 tarihinde öğretmenlere gönderilen mesajda 2 Haziran 2023 tarihi saat 00:05'te öğretmenlerin ek ders ücretlerinin hesaba yatırılacağı duyurulmuştu.

Öğretmenler Sitesi olarak konuyu takip ettik ve gerçekten ek ders ücretlerinin söylenen saatte öğretmenden hesabına geçtiğini tespit ettik. 

Bazı ilçelerde bir hafta geçmesine rağmen öğretmenlerin ek ders ücretlerinin hesaba yatmadığı düşünüldüğünde Derince Milli Eğitim Müdürlüğünün bu hızı öğretmenlerin takdirini topluyor