ÖMK Uzman öğretmenlik düzenlemesinde müdürlere ünvan verilmeyecek ÖMK Uzman öğretmenlik düzenlemesinde müdürlere ünvan verilmeyecek

2023-2024 eğitim öğretim yılının son ek ders ücreti öğretmenlerin hesabına yatacak. Ancak, ek ders ücretleri hesaba yatmadan önce okul yönetimleri tarafından ek ders ücreti bordroları hazırlanarak öğretmenlerin incelenmesi isteniyor. Okul müdürlükleri tarafından hazırlanan bordroların incelenmesi ve varsa hataların, eksikliklerin giderilmesi için okul müdürlüğüne başvuru yapılması gerekiyor.

Temmuz ayında memur maaşlarına yapılacak olan zam nedeni ile ek ders ücretleri bugünkü ücret üzerinden son kez ödenecek. Bu nedenle öğretmenlerin bordrolarını titizlikle inceleyerek gerekli düzeltmeleri yapmaları büyük önem arz ediyor. Bu bağlamda bir okulumuzdan öğretmenlere gönderilen mesaj şöyle:

“Arkadaşlar merhaba. Haziran ayı ek derslerini inceleyelim. Eğitim öğretim yılının son puantajı olduğundan herhangi bir yanlışlığın telafisi olmayabilir. Yanlışlık varsa gün içinde geri dönüş yapalım lütfen”