Öğretmenlerin başvuru yapıp görev alabilecceği 6 sınav için sınav görevi başvuruları alınmaya başladı. 

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM sınav takvimi doğrultusunda Türkiye genelinde merkezi sınavlarını gerçekleştirmeye devam ediyor. ÖSYM tarafından düzenlenen bu sınavlarda Milli eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan de öğretmenler salon başkanı, gözetmen ve yedek gözetmen olarak görev alabiliyor.

ÖSYM tarafından daha önce ilan edilen takvim doğrultunda önümüzdeki günlerde gerçekleştirecek olan toplam 6 oturum sınav görevi talep ekranın ÖSYM Görevli İşlemleri Sistemi (GİS) üzerinden öğretmenlere açtı. TYT, AYT, YDT, EKYS, YÖKDİL1 ve YÖKDİL 2 sınavlarında görev almak isteyen öğretmenler ÖSYM'nin GİS üzerinden sınav görevi almak için tercihte bulunabilirler.

Öğretmenlerin 1 maaş ikramiye almasına ilişkin teklif TBMM’ye gönderildi Öğretmenlerin 1 maaş ikramiye almasına ilişkin teklif TBMM’ye gönderildi

YKS için sınav görev talebi süresi uzatıldı

Bununla birlikte 17 - 18 Haziran 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan Yüksek Öğretim Kurumları YKS oturumları için sınav görev talebi süresi bugün sona eriyor olmasına rağmen, ÖSYM YKS oturumları görev talebi süresini bir kaç gün daha uzattığını duyurdu.

ÖSYM sınavlarında görev alan öğretmenlere ödenecek olan sınav görevli ücretleri şöyle ;

Salon Başkanı ücreti: 602 TL

Gözetmen ücreti : 584 TL

Yedek Gözetmen ücreti: 438 TL