MEB'den Öğretmenlere öğrencilere çifte jest! Ara tatil dönüşü o 2 gün ders yok! 5.6.7.8.9.10.11 MEB'den Öğretmenlere öğrencilere çifte jest! Ara tatil dönüşü o 2 gün ders yok! 5.6.7.8.9.10.11

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Seçimleri, hükumetin aldığı kararlar ve vaatleri ile muhalefetin vaatleri yönünden oldukça hareketli bir süreç yaşanmasına neden oluyor. Memurlar iyi bir zam beklerken, öğretmenler de maaşlarına iyileştirme, atama, eğitime hazırlık ödeneğinin artırılması ve ikramiye gibi konularda adım atılmasını bekliyor. 

Öğretmenlere yönelik açıklama yapan Cumhurbaşkanı Adayı kemal Kılıçdaroğlu, öğretmenlere 24 Kasım Öğretmenler Günü için bir maaş ikramğye verilmesini seçğm vaadi olarak açıkladı.

Öğretmenler 1 maaş ikramiye verilmesi gündeme geldi

Memur maaşlarına ek zam tartışmaları gündemde yerini korurken, daha önce de sendikalar tarafından sıklıkla gündeme getirilen öğretmenler gününde öğretmenlere 1 maaş ikramiye verilmesi yeniden gündem oldu. 
Sözü TV canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan millet ittifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, seçilmeleri halinde 24 Kasım tarihinde öğretmenlere 1 maaş ikramiye vereceklerini açıkladı.