Öğretmenlere yapılan maaş promosyon ücreti teklifleri her geçen gün azalmaya devam ederken Çerkezköy'de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan maaş promosyonu ihalesine bankaların verdiği teklifler pes dedirtti. Adeta orta halli bir mont fiyatı teklif edilen promosyon üçreti için tepki gecikmedi.

Haziran Öğretmen seminerlerinin konusu yeri ve süresi belli oldu Haziran Öğretmen seminerlerinin konusu yeri ve süresi belli oldu

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde görev yapan öğretmenler için Milli Eğitim Müdürlüğünün açtığı maaş promosyonu ihalesine bankaların yaptığı tekliflere tepki geldi. Adeta bir mont bile alamayacak düzeyde verilen promosyon tekliflerini öğretmenleri pes dedirtirken büyük tepkilere de neden oldu.

Milli Eğitim Müdürü bankaların düşük promosyon teklifine imza atmayacak

Öğretemnler de tüm maaşlı kamu çalışanları gibi bankalar ve kurumları arasında yapılan maaş promosyon anlaşmaları çerçevesinde  belirlenen miktarda promosyon ücreti alıyor. Ancak teklif edilen çok düşük rakamları ilçe müdürlüğü kabul etmedi.

OKULDA ÖĞRETMEN, PANDEMİDE FİLYASYON, DEPREMDE KURTARMA EKİBİ

Çerkezköy Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı olarak görev yapan öğretmenler için çıkılan promosyon ihalesinde bankalar promosyon tekliflilerini açıkladı.  Ancak bankalar tarafından yapılan 6 bin TL ila 7 bin TL arasında değişen teklifler öğretmenleri üzdü. Teklif edilen maaş promosyon ücretine tepki gösteren öğretmenler, sosyal medya hesaplarından sitemlerini ilettiler.

“ÇERKEZKÖY’DEKİ BANKA ŞUBELERİ SINIFTA KALDI”

Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, bu promosyon teklilerine imza atmayacağını belirtti. Hürriyetçi Eğitim Sen Tekirdağ İl Başkanı Tuğrul Selimoğlu ise, “Toplumun mimarı öğretmenlere layık görülen 6-7 bin TL’lik promosyonları kabul etmiyoruz. Onur kırıcı tekliflere hayır. Çerkezköy’deki banka şubeleri sınıfta kaldı.” ifadelerine yer verdi. 

Sosyal medyada #Çerkezköypromosyon hashtag oluşturan öğretmenler “Mevzu artık vereceğiniz üç kuruş promosyon değil!!! Bize bakış açınızı değiştirin. Sadaka vermeyin, kredi kartlarını kapatalım, KMH hesabını kapatalım” gibi tepkiler yer aldı.