Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz, 2022-2023 eğitim/öğretim yılını kutlayarak, CHP'nin iktidara geldiğinde öğretmenler ve öğrenciler için neler yapacağını anlattı. Öğretmenler için yapılacakları düzenlemeler ve mali iyileştirmelere değinen Görgöz;

ÖĞRETMENLERE MAAŞ EKDERS HAZIRLIK ÖDENEĞİ ZAMMI

“Öğretmen atamalarını gerçekleştirecek, öğretmen alımlarında sözlü sınavı kaldıracağız. Öğretmen maaşlarını iyileştireceğiz. Bütün öğretmenler kadrolu olacak, ücretli ve sözleşmeli öğretmen ayrımına son vereceğiz. Her yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmenlere bir maaş ikramiye vereceğiz. 
Öğretmenlere sağlayacağımız 3600 ek gösterge imkânının yanında, eğitim-öğretim tazminatlarını da artıracağız. Ek ders ücretini iki katına çıkaracağız. Okullar açık olduğunda toplu taşıma araçları tüm eğitim çalışanlarına ücretsiz olacak. Öğretmenlerin aile bütünlüğünü her koşulda sağlayacağız.” dedi.

CHP İl Başkanı Görgöz, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında çocuklar için gerçekleştirilecek projeleri için ise şunları söyledi: 

“Eğitim parasız olacak, çocuklarımıza eşit olanaklar sunacağız. Öğrencilerin kitap, kırtasiye, çanta, kıyafet ve hatta servis ihtiyaçları ücretsiz karşılanacak. Okullarda öğrencilerin su ve öğle yemekleri ücretsiz olarak MEB tarafından karşılanacak. Yetiştirme yurdundan ayrılmak zorunda kalanlara kamuda istihdam olanağı sağlayacağız.  Yurt sorununu 1 yıl içinde çözeceğiz.”

Uzman öğretmenlik için 7 yıl başöğretmenlik için 14 yıl Uzman öğretmenlik için 7 yıl başöğretmenlik için 14 yıl