Zonguldak'a bağlı Kilimli İlçesinde bir öğrencinin ölümüne neden olan kazanın sorumlusu olduğu iddiasıyla görevden alınan Kilimli Milli Eğitim İlçe Müdürü Muzaffer Yıldız ve Taşımalı Eğitimden Sorumlu olan Şube Müdürü Mustafa Yılmaz'dan sonra Kilimli Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Turan Demiralay'ın da görevden alındığı haberi geldi.

14 Aralık 2022 yılında Zonguldak'ın Kilimli İlçesine bağlı Çatalağzı Beldesi Trafo Caddesi üzerinde meydana gegelen trafik kazasında bir öğrenci hayatını kaybetmişti. Fikret Bayrak tarafından kullanılan 67 AT 873 plakal numaralı midibüs kontrolden çıkmış ve şarampole yuvarlanmıştı. meydana gelen trafik kazasında 15 yaşındaki lise öğrencisi Büşra Akın yaşamını yitirmişti. Yaşanan trafik kazasında 66 yaşındaki şoför Fikret Bayrak ve 18 öğrenci yaralanmıştı. Midibüs sürücüsü hastanede gördüğü tedavi sonrası tutuklanmıştı.

Talip Geylan'dan Öğretmenlere online haziran semineri için son dakika açıklaması Talip Geylan'dan Öğretmenlere online haziran semineri için son dakika açıklaması

Öğrenciler ve aileler tarafından yapılan şikayetler ve servis aracıyla ilgili olarak kendilerine gelen şikayetleri silsile yoluyla üst makamlara bildirmedikleri iddiasıyla soruşturma kapsamında görevden alınan Yıldız ve Yılmaz'dan iki gün sonra okul müdürü ve yardımcısı da görevden alındı.

Görevden alınan Yıldız bir okula öğretmen olarak, Yılmaz ise Milli Eğitim Müdürlüğü içinde şef kadrosuna atanmıştı.
pusulagazetesi