MEB’den öğrencilere ve öğretmenlere yeni görev 14 Haziran 2024 karne gününe kadar yapılması gerekenler MEB’den öğrencilere ve öğretmenlere yeni görev 14 Haziran 2024 karne gününe kadar yapılması gerekenler

2023 yılının gelmesi ile birlikte öğremtenler de maaş promosyonu sözleşmelerinin güncellenmesini beklemeye başladı. Ancak Milli Eğitim Müdürlüklerinden henüz sözleşme imzalandığına dair bir haber gelmedi.

Milli Eğitim Müdürlüklerinin yapacağı sözleşmelerin açıklanması, yeni sözleşme yapacak müdürlükler tarafından da önem azr ediyor. Şöyle ki; imzalanan ücretler müdürlüklerin bankaların tekliflerini kabul edip etmeme konusunda da fikir sunuyor. 

ÖĞRETMENLER MAAŞ PROMOSYONLARININ GÜNCELLENMESİNİ BEKLİYOR

Öğretmenlerin büyük çoğunluğu, çok düşük rakamlarla yapılan maaş promosyonu sözleşmeleri nedeni ile güncel rakamların çok altında promosyon ücreti aldı. Bu nedenle de öğretmenler, maaş promosyonu sözleşmelerinin güncellenmesi için Milli Eğitim Müdürlüklerine sendikalar aracılığı ile çağrılarını devam ettiriyorlar.

Öğremtenler 2023 yılının gelmesi ile birlikte yeni maaş promosyonu anlaşmalarının yapılmasını ve fark ücretlerinin hesaplarına yatırılmasını bekliyor.

Mevcut promosyon sözleşmelerinin güncellenmesi ile birlikte öğretmenlere de bir maaşa yapın promosyon ücreti ödenmesi söz konusu olacak.