Tüm dersleri 100 olan öğrenciler bu şartları yerine getirmezse sınıfta kalacak Tüm dersleri 100 olan öğrenciler bu şartları yerine getirmezse sınıfta kalacak

Memurlara sevindiren ikramiye çıklaması geldi. Memurların Maaşına yansıtılan İkramiye ile ilgili yeni düzenleme geliyor. Düzenlemeyle birlikte memurlar ikramiyelerine kavuşacak. İşte detaylar:

Sendika üyesi memurlara toplu sözleşme ikramiyesi ödemesi yapılıyor. 2024 yılına kadar üç ayda bir yapılan ikramiye ödemesi artık her ay yapılıyor. %2 barajını aşan sendika üyelerine bu ikramiye 537 TL olarak ödeniyordu, bu barajın altında kalan sendikalara üye olan memurlar ise sadece 190 TL ikramiye alıyordu. anayasa Mahkemesi kararıyla birlikte bu uygulamanın anayasaya aykırı olduğu gerekçesiyle iptali sonrasında Üye sayısı fazla olan sendikalara üye olan memurların bu ikramiyesi kesilecek. Yani %2 barajını aşan sendikalara Üye olan memurlar 347 TL eksik ikramiye alacak. Diğer sendika üyelerinde ise bir değişiklik olmayacak. Bu konuya itiraz eden Memur Sen Ve Kamu Sen, İkramiyenin yeniden memurlara ödenmesi için çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı Vedat Işıkhanla görüştü. Görüşmeden olumlu sonuç alındığı bildirildi.

Memur Sen ve Kamu Sen'in alınan iptal kararının ardından yaptığı görüşmenin ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ile kısa bir toplantı gerçekleştirmişti. Yapılan görüşmede yaşanan sorunun ek bir protokol veya yasal bir düzenleme ile çözülmesi konusunda mutabık kalındığı bildirildi.

ikramiyenin yeniden ödenmesi durumunda bütün sendikaları mı kapscağı yoksa bütün memurlara eşit bir şekilde mi ödeneceği henüz netlik kazanmadı.