Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Tüm Okullar İçin Yeni Yaz Tatili Düzenlemesi. MEB, 81 ilde geçerli olacak olan yaz tatili kararını kamuoyuyla paylaştı.
Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi açıklamasına göre, öğrenciler arasında dolaşan ve sosyal medyaya yansıyan yaz tatilinin kısalacağı iddiaları asılsız çıktı. Öğrencilerin kafasındaki soru işaretlerini gidermek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı, yeni yaz tatili düzenlemesini açıkladı.

Bu yeni düzenlemeye göre ; COVID-19 salgını ve Şubat ayında yaşanan deprem felaketi gibi faktörlerden etkilenen öğrenciler için tatil takviminde değişikliğe gidildi. 

Bakan Tekin’in öğretmenlere yönelik açıklamasına Özat’tan sert tepki Bakan Tekin’in öğretmenlere yönelik açıklamasına Özat’tan sert tepki

Milli Eğitim Bakanlığı 2022-2023 eğitim öğretim yılı için yeni bir takvim yayınladı. Buna göre, yeni eğitim öğretim yılı 12 Eylül 2023 tarihinde başlayacak ve yaz tatili 16 Haziran Cuma günü başlayacak. Bu süreç içerisinde devamsızlık yapan öğrencilere de sınıf tekrarı uygulanmayacak.
Buna ek olarak, LGS ve YKS sınavlarına girecek öğrencilerin devamsızlık sorunu da olmayacak. Yani, YKS sınavına hazırlanan öğrenciler, yaz tatiline 10 gün öncesinde başlama imkanı bulacaklar.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 81 ilde geçerli olacak yeni yaz tatili düzenlemesi, öğrencilerin tatil programları ve sınav takvimleri üzerinde etkili olacak. Bu karar, eğitim öğretim yılının planlanmasında önemli bir rol oynuyor..