MEB'den Yeni Eğitim ve Öğretim Yılına İlişkin Resmi Yazı
Milli Eğitim Bakanlığı MEB 2023-2024 eğitim - öğretim yılı için kurumlara resmi yazı gönderdi. Bakanlık tarafından gönderilen resmi yazıda okullarda bulunan tüm sınıf/şubeler "KAPALI" olacak şekilde,  Yeni Eğitim ve Öğretim yılına aktarımları yapıldığı bildirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı yeni eğitim öğretim yılı hazırlıkları kapsamında, sınıf işlemleri ile ilgili olarak kurumlara resmi yazı gönderdi. Mevcut sınıfların sistem üzerinden kapalı hale getirildiğine dikkat çekilen yazıda, okulların sınıf ve şubelere gerekli öğretmen ve idareci belirleme işlemlerinin ardından pozisyonun açık hale getirlmesi gerektiği bildirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerine Yurtdışında Görev Fırsatı Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerine Yurtdışında Görev Fırsatı

MEB'in Yeni Eğitim ve Öğretim Yılına İlişkin Resmi Yazısı Şöyle:

Okulunuzda bulunan tüm sınıf/şubeler "KAPALI" olacak şekilde Yeni Eğitim ve Öğretim yılına aktarımları yapıldığından e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinde işlem yapılırken problem yaşanmaması için "e-Okul Kurum İşlemleri / Şube İşlemleri / Şube Ekle" ekranından tüm sınıf/şubelerin Müdür Yardımcısı ve Sınıf Öğretmeni belirlenerek Şube Durumlarının "AÇIK" hale getirilmesi gerekmektedir.

  • Not-01: Tüm Resmi/Özel İlköğretim Kurum Türlerinde Anasınıfı, 1 ve 5.Sınıfların Kesin Kayıt işlemlerinin yapılabilmesi için "e-Okul Kurum İşlemleri / Kayıt İşlemleri / Kesin Kayıt" ekranının kullanım yetkileri aktif hale getirilmiştir.
  • Not-02: Tüm Resmi/Özel İlköğretim Kurum Türlerinde Nakil Başvuru, Kabul ve Onay İşlemleri aktif hale getirilmiştir.