ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU TALEPLERİMİZİ CİMER’E YAZALIM ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU TALEPLERİMİZİ CİMER’E YAZALIM
MEB'in uzaktan eğitime geçmeri öğretmenlerin performansı ile ilgili değerlendirmelerin nasıl yapılacağını da gündeme getirdi. Çünkü öğretmenler Mart ayından beri okullarda yüz yüze eğitime katılamıyorlar. MEB öğretmenlerin bu konuda mağduriyet yaşamalarının önüne geçen hamleyi yaparak, uzaktan eğitimlerin performans değerlendirmede geçerli olacağını duyurdu. İşte haberin detayları:
MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün 15.05.2020 tarihli ve ''Aday Öğretmenlerin Performans Değerlendirmeleri'' konulu resmi MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün 15.05.2020 tarihli ve ''Aday Öğretmenlerin Performans Değerlendirmeleri'' konulu resmi yazısı.
Covid-19 salgını nedeniyle Bakanlığımızca alınan tedbirler kapsamında, 13 Mart 2020 tarihinden itibaren uzaktan eğitime geçilmiştir. Bu süreçte aday öğretmenler idari izinli sayılmış olup, uzaktan eğitim faaliyetlerine fiilen katılmışlardır. Bu nedenle 60 iş gününü tamamlayan aday öğretmenlerin performans değerlendirmesinin danışman öğretmen, okul müdürü ve maarif müfettişleri tarafından yapılması uygun görülmüş olup performans değerlendirme sürecindeki görev ve sorumlulukların bu kapsamda yapılması gerekmektedir.
Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.
Doç. Dr. Adnan Boyacı
Genel Müdür