Eğitim Bir Sen EBS’den yeni müfredata besmele Allah fetva itirazı Eğitim Bir Sen EBS’den yeni müfredata besmele Allah fetva itirazı

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, İl Millî Eğitim Müdürlüğünde yaptığı açıklamada, eğitimde fırsat eşitliğini sağlayacak kademenin okul öncesi eğitim olduğunu dile getirdi. İl Müdürü Yazıcı, Türkiye genelinde 3 bin anaokulu oluşturma projesi kapsamında, İstanbul'da 1.000 anaokulu açmanın hedeflendiğini söyledi. Yazıcı, mevcut çalışmayla birlikte şimdiye kadar kentte 1.010 bağımsız anaokulu oluşturulduğunu açıkladı.

"TAMAMEN ÜCRETSİZ OLACAK"

Ücretsiz yemek uygulamasına ilişkin hazırlıkların İstanbul ayağına ilişkin de konuşan Yazıcı, "Resmî okullarda okul öncesinde 3, 4, 5 yaştaki yaklaşık 189 bin öğrencimiz okulda yemek yiyecekler. Tabii bağımsız anaokullarımızda yemek hizmetimiz devam ediyordu ama bu yemek hizmetimizi devletimiz tamamen ücretsiz olarak çocuklarımıza ikinci dönem ulaştırmış olacak" dedi.

"GÜN ORTASINDA ÖĞRENCİLERE SUNULACAK"

Yemek hizmeti için bütçe aktarılması noktasında gerekli çalışmaların yapıldığını belirten Yazıcı, "Gerek bağımsız anaokulları gerekse hangi tür veya düzeydeki okul bünyesinde olursa olsun bütün öğrencilerimiz ikinci dönem 6 Şubat’tan itibaren bir öğün okullarında yemeklerini yiyecekler. Normal eğitim yapan okullarımızda öğlen yemeği olarak, ikili eğitim yapan okullarımızda da günün ortasında çocuklarımıza sunulmuş olacak" ifadelerini kullandı.
tgrthaber