EKPSS puanı ile yapılacak olan atamalarla  kamu kurumlarına Personel yerleştirme işlemleri için tercihler başladı. ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden, "2024-EKPSS/Kura ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadrolarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması" duyurusu yayımlandı. 

Peki, engelli bireylerin atamasını gerçekleştirileceği EKPSS tercihleri ne zaman bitecek?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulüyle kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına yerleştirmeler için tercihler alınmaya devam ediyor. 2024 EKPSS tercihlerinde son tarih ve detaylar şöyle:

EKPSS TERCİHLERİ NE ZAMAN SONA ERECEK?

EKPSS sonuçları ve kura usulüyle yapılacak olan atamalarla kamu kurum ve kuruşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapılacak.

Adayların Tercih işlemleri, 19 Ocak 2024 Cuma saat 23.59'da sona bitecek.

EKPSS BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

YAPILACAK OLAN Atamaların EKPSS puanı ve kura yöntemiyle gerçekleştirileceği belirtilen açıklamada, tercih işlemlerinin https://ais.osym.gov.tr adresi ÜZERINDE yapılabileceği bildirildi.

BAKAN GÖKTAŞ DUYURMUŞTU

2024 yılı bütçesi görüşmelerinin ardından, gazetecilerle bir araya gelerek basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yeni yılda yapılacak atamalarla ilgili konuşmuştu. Göktaş,

Bakan Tekin’in öğretmenlere yönelik açıklamasına Özat’tan sert tepki Bakan Tekin’in öğretmenlere yönelik açıklamasına Özat’tan sert tepki

"Yeni yıl ile 2 bin 392 engelli vatandaşımızın atamasını daha gerçekleştireceğimizin müjdesini paylaşmak isterim. Böylece bu yıl kamuda 4 bin 715 engelli vatandaşımızın istihdamını sağlamış olacağız." demişti.