Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, uzman Öğretmenlik ve başöğretmenlik kariyerlerini içeren öğretmenlik meslek kanunu Ömk ile ilgili son dakika açıklamasında bulundu. Yeni Ömk hangi aşamada? Bakan Tekin cevapladı:
Milli eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Adalet ve Kalkınma Partisi AK PARTİ grup toplantısı öncesinde soruları yanıtladı. Bakan Tekin kendisine yöneltilen öğretmen atamalarında mülakat konusu ile ilgili yaptığı açıklamada, mülakatın kaldırılmayacağını ancak öğretmen atamalarında mülakatın etkisinin %50 oranında azaltıldığını söyledi. Bakan Tekin, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik içeren yeni Öğretmenlik Meslek Kanunu Ömek K ile ilgili olarak ise çalışmaların tamamlandığını söyledi.

ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU ÖMK’DA SÜREÇ TAMAMLANDI

Milli eğitim bakanlığı personeli öğretmenleri uzun süredir beklediği ve MEB tarafından şimdiye kadar net bir açıklama yapılmayan Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili bilgi veren Bakan Yusuf Tekin, 

MEB LGS için yeni sınav kurallarını açıkladı dikkat edilecek hususlar nelerdir MEB LGS için yeni sınav kurallarını açıkladı dikkat edilecek hususlar nelerdir

"Kanunla ilgili süreç bürokratik anlamda tamamlandı. TBMM'deki Milli Eğitim Komisyonu'nun gündemine gelecek. Oradaki tartışmalardan sonra da Genel Kurul'a gelir" dedi.